Ortadoğu ve Balkanları en büyük refrakter malzeme üreticilerinden biri olan SÜPERATEŞ Ateşe Mukavim Malzeme Sanayi A.Ş., Ayazağa-istanbul mevkiinde 80.000 m2 lik bir alanda 16 Eylül 1966 yılında kurulmuştur.

1976 yılına kadar 19.000 ton/yıl kapasite ile çalışan fabrikamız, ilk defa aynı yıl teşvik desteğiyle başlatılan daha sonra 1986-1989 yılları arasında sürdürülen modernizasyon programı çerçevesinde kuru pres şamot ve yüksek alümina esaslı tuğlaları imal edebilir hale gelmiştir. Bunu neticesi olarak ve Karebedarf Berlin Fabrikası ile kurulan işbirliği sayesinde yıllık kapasite 74.830 tona ve toplam kapalı saha 25.000 m2 ye ulaşmış olup, üretilen her şekil ve kalitedeki malzemeler modern fizik ve kimya laboratuarlarımızda titizlikle kontrolden geçirilmektedir. Bu sayede yüksek sıcaklığın gerektiği yerlerde karşılaşılabilecek her türlü problem Süperateş ürünleriyle ekonomik olarak çözüme kavuşmaktadır.

Bugün SÜPERATEŞ yarının teknik gelişmelerine paralel olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tesisimiz uluslararası ISO 9001:2000 Ateşe Mukavim Refrakter Malzemelerinin Tasarım ve Üretimi konusunda Kalite  Yönetim Sistemi Sertifikasını 20.12.2002 tarihinde almıştır.

Tüketicilerimizin gereksinim duydukları ürün hizmetleri; AR-GE faaliyetlerimizin yönlendirici ışığında, ulusal ve uluslar arası standartlara uygun kalite bilinci ve piyasa dinamikleri ile uyumlu fiyat politikalarımızla, zamanında ve kusursuz olarak sunabilmeyi temel hedefimiz olarak benimsiyoruz. Amacımız kalitemizi sürekli iyileştirmek, performans-fiyat dengelerini tesis ederek optimizasyonu sağlamak ve rekabet gücümüzü artırarak müşteri memnuniyetini kesintisiz sürdürmek ve hep birlikte mutluluğa erişmektir.

Kalite anlayışımızın esasını "Daha iyi iyinin düşmanıdır" sloganı oluşturmakla birlikte, biz en iyiyi gelişimimizin mimarları ve kalite sistemimizin gerçek denetçileri olarak algıladığımız tüketici tercihlerinin belirleyeceğine inanıyoruz. Unutulmamalıdır ki "Kalitenin önceden ödenen bir bedeli, kalitesizliğin ise sonradan ödenen daha büyük bir bedeli vardır".

Müşterilerimizden alacağımız güç ve destekler alanımızda yenilik ve değişimlere öncülük ederek yönlendirici bir rol üstlenmeyi, tüm strateji ve taktiklerimizi küreselleşmeye uyarlayarak dünyaya entegre olmayı ihracat potansiyelimizi artırarak milli ekonomimize katkıda bulunmayı ve uluslararası saygınlığı olan güvenilir bir kuruluş olarak varlığımızı sürdürmeyi planlıyoruz. Bu isteğimizin "Önce insan" felsefesine inanç temelinde insan kaynaklarımızın etkin ve verimli kullanımı ve eğitime gereğince önem verilerek gerçekleştirilebileceğine inanıyoruz. Vizyon sahibi bireylerden şüphesiz vizyon sahibi topluluklar oluşacaktır.

2000'li yılların dinamiklerinden esinlenen bilgi çağının tüm enstrümanlarını kullanarak bilgi ve teknoloji üretebilmeyi, çevreyle dost ve uyumlu politikalar izleyerek iyi dünyalılar statükosunda yaşayabilmeyi arzuluyoruz. Çevreye bakışımızın temel politikasını Kızılderililerin dünyaca ünlü söylemlerindeki konsept oluşturmaktadır. Biz çevreyi bizden sonraki kuşaklardan ödünç aldığımızı ve onlara kendilerinden sonraki kuşaklara gururla devredecekleri şekilde teslim etmeyi düşünüyoruz.

Kalite sistemimizin ISO 9001:2000 standartlarına uygun kurularak geliştirilmesi ve uygulanması en temel güncel politikamız olarak gündemimizde yer almaktadır.

Süperateş camiası olarak yüksek şuur ve görev bilinci içinde, sürekli gelişim ve değişim felsefesine inançla, daha ileri kalite sistemlerine erişmeyi ilke olarak benimseyen ortak vizyonumuz çerçevesinde kenetlenip genel yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve insanlığın mutluluğu evrensel misyonuna katkıda bulunma çabası içerisinde özveriyle hizmetlerimizi sürdüreceğimize söz vererek herkese sağlıklı, mutlu ve başarılı kaliteli bir yaşam dileriz. » Süperateş A.Ş. Web Sitesi

 

ÜRETSAN
1998 yılında, şirketimizin Topçular Kışla caddesinde bulunan arazileri üzerinde...
» devamı
SÜPERATEŞ
Ortadoğu ve Balkanları nen büyük refrakter malzeme üreticilerinden biri olan...
» devamı
GAMMAPAK
Gamma-Pak Işınlama Tesisi, Gamma-Pak Sterilizayon Sanayi Ticaret A.Ş. ...
» devamı
ESENMERKEZ
Esenmerkez Alışveriş Merkezi 2005 yılı içerisinde faaliyete geçirilecek olup...
» devamı
EMAŞ
1969 yılında kurulmuş olan Emaş, üstün kaliteli üretimi ve ciddi hizmet anlayışı...
» devamı